Uzvara Latvijas Kultūras kanona konkursā!

Latvijas Kultūras kanona konkurss norisinās jau astoto gadu, dodot iespēju vidusskolēniem līdzdarboties kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā. Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta. 2019./2020. mācību gadā kultūras kanona konkursa tēma bija
„Kultūras kanons, radošā un mana brīvība”.
Konkursā jaunieši bija pievērsušies brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī ikviena jaunieša radošajās iniciatīvās, konkursa finālā radot koncepciju izstādei vai performancei. Konkursa fināla darbs iecerēts kā veltījums Latvijas valsts simtgades svinību ceturtajam gadam – 2020. – Brīvības gadam.
2020. gada 31. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa 2019–2020 fināls, kurā tikās 15 skolēnu komandas, lai radītu īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu.
Konkursā 1. vietu, galveno balvu un dāvanu kartes savas plānotās performances – izstādes realizēšanai no “Merķeļa drukas darbnīcas” un veikala “Depo” ieguva Ogres Valsts ģimnāzijas komanda: Maruta Sosnare (12b), Laura Žukova (12b), Matīss Teodors Seleckis (12c) un skolotāja Vinetas Oboznaja!
Esam patiesi priecīgi un lepni par gūto uzvaru! Paldies skolēniem un, protams, skolotājai!

Par konkursu: https://kulturaskanons.lv/kulturas-kanona-konkurss/
Video