Latvijas skolas soma

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” arī Ogres Valsts ģimnāzijā!

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana Latvijas bērniem un jauniešiem, tai skaitā arī Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, kad ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek dota iespēja izzināt un klātienē vai digitāli pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Tā kā iniciatīva ir veidota, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratni, paaugstinātu izglītības kvalitāti, mēs šo iespēju izmantojām, lai skolēni varētu apmeklēt saturiski dažādus pasākumus.

2019./2020. mācību gadā klases visbiežāk apmeklēja pasākumu Ziedoņa stunda (11.b klase, 10.b klase, 10.a klase, 7.b klase, 8.d klase un 8.e klase)

Skolēni labprāt apmeklēja arī teātra izrādes “Brīnumu laiks” (7.c klase), “Svina garša”(10.a, 10.b klase),”Nekas” (7.a klase, 8.d klase, 8.e klase), “Cilvēkam vajag suni” (7.d klase, 7.e klase), “Nāves ēnā”(8.a klase) un “Pavasaris ” (7.b klase)

12.klases apmeklēja Ziemassvētku kauju muzeju, 11.a klase – Biržu, Modes muzeju. 8.b klase – Jūgendstila muzeju, 7.d, 7.e Likteņdārzu, Krustpils pili, 9.a klase Melngalvju namu. 9.c , 12.a klases devās ekskursijā pa Ziemeļvidzemi, 11.b un 11.c klase uz Līgatni. 8.c klase noskatījās filmu “Jelgava -94”

2020./2021. mācību gadu klases uzsāka ar mācību ekskursijām uz Līgatni – 7.b, 8.a, 7.a, 7.e, 11.b, 8.d, maršrutā iekļaujot dabas takas, padomju slepeno bunkuru un Līgatnes papīra fabriku. 11.b klase bija iecerējusi apmeklēt filmu “Ko zina klusā Gerda”, taču ierobežojumu dēļ ideja neīstenojās.

Arī attālināto mācību laikā klases plāno izmantot Latvijas skolas somas digitālās kultūras norises. Uz tikšanos Latvijas kultūras dzīves izzināšanā!