Interešu izglītība

Ogres Valsts ģimnāzija ik gadu īsteno plašu interešu izglītības programmu. Arī šogad skolēniem esam izstrādājuši īpaši viņu interesēm un vajadzībām piemērotas programmas.
Pieteikties programmām vari rakstot e-klasē: Anete Ezeriete (direktores vietniece)
Ogres Valsts ģimnāzijas teātra klubs (10.-12.klase)
Ogres Valsts ģimnāzijas teātris veidots ar mērķi piedāvāt ģimnāzistiem attīstīt savu radošumu, jaunradi, komunikācijas prasmes, kā arī skatuves dotības. Ja domājot par skatuvi iekņudas vēders vai ir gribējies iejusties aktiera loma, tad teātris ir droša un aizraujoša vide, kur to izmēģināt.
Ogres Valsts ģimnāzijas teātri šogad vada latviešu valodas un literatūras skolotāja Ligita Landorfa, kas līdz veidojusi teātra tradīciju Ogres 1.vidusskolā ne tikai sagatavojot jauniešus skatuvei, bet vadot un organizējot dažādus ar skolas dzīvi saistītus pasākumus un aktivitātes.
Jauno ģeogrāfu klubs (10.-12.klase)
Cieņa pret dabu veidojas, ja redzam sevi kā daļu no tās. Ģeogrāfu klubā ģimnāzisti nostiprina savas zināšanas par pasauli, Latviju un Ogres novadu. Dodoties ekskursijā, skolēni izzina un piedzīvo Latviju, turklāt dara to kompānijā, kas domā līdzīgi un redz savu nākotni, saistītu ar vidi.
Jauno ģeogrāfu klubu vada skolotājs Andris Romanovskis, kurš ir ne vien zinošs un aizrautīgs ģeogrāfijas skolotājs, bet arī kaislīgs kalnu riteņbraucējs un dabas entuziasts.
Debašu klubs angļu valodā (10.-12. klase)
Debašu klubs ir droša vide jauniešiem ar savu viedokli un pārliecību, kuri vēlas būt sadzirdēti. Nodarbību laikā vidusskolēniem ir iespēja apgūt argumentēšanas prasmes un darīt to cieņpilnā vidē, kur pretinieks ne tikai spēj aizstāvēt savu viedokli, bet arī ieklausīties un pieņemt tavējo. Debates tiek īstenotas latviešu un angļu valodā, sniedzot iespēju jauniešiem vienlaikus attīstīt un pielietot savas angļu valodas prasmes un zināšanas, kā arī stiprināt savas dzimtās valodas prasmes, uzsvaru liekot uz saturu un iedziļināšanos.
Debates angļu valodā vada Maija Vilnīte un Rinalds Onckulis.
Jauniešu deju kolektīvs “Dzītariņš” (10.-12.klase)
Lai piedāvātu jauniešiem iespēju turpināt sākumskolā un pamatskolā iesāktās tradīcijas – tautas deju kolektīvs “Dzītariņš” ir izaudzis līdz vidusskolai. Kolektīvs regulāri piedalās draudzības koncertos daudzviet Latvijā, kā arī dodas uz deju festivāliem ārvalstīs. 2023.gada vasarā kolektīvs veiksmīgi startēja Dziesmu un Deju svētkos, kā arī devās ilgi gaidītā koncertpiedzīvojumā uz Vāciju. Spēcīgais kolektīvs ir piemērots jauniešiem, kuri vēlas kļūt par radošām un pilsoniski aktīvām personībām. Gan puiši, gan meitenes, apgūstot deju, iemācās skatuves kultūru, spēj sevi pasniegt, iztaisnot muguru un smaidīt skatītājiem, kuri ar ovācijām sagaida katru kolektīva uzstāšanos.
Kolektīvu jau 15 gadus vada Daira Dāle, kas izskolojusi vairākus simtus dejotāju visos vecumposmos.
Ogres Valsts ģimnāzijas apvienotais jauktais vokālais ansamblis (10.-12.klase) un Ogres Valsts ģimnāzijas apvienotais jauktais koris
2023.gads ļāvis kultūras cilvēkiem atkal elpot, jo mākslinieki beidzot var uzstāties publikai, tāpēc jo īpaši gaidīta bija jauniešu dalība Dziesmu un Deju svētkos. Mūsu ģimnāzisti arī šogad plāno pieskandināt stadionus un estrādes, piedaloties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, līdzās tūkstošiem citu dziedātāju.
Šī ceļa rādītājs būs pieredzējusī kora vadītāja, novada patriote un nominācijas “Gada ogrēnietis 2019 un 2021” titula ieguvēja nominācijā “kultūra” – Gunita Bičule.
Dzīpari (10.-12.klase)
Jau 25 gadus Ogres Valsts ģimnāzijā darbojas deju kolektīvs “Dzīpari”. Kolektīvam ir tik spēcīgs pievilkšanas spēks, ka tajā apvienojas dejotāji no dažādām novada skolām. “Dzīpari” gatavi jaunajai sezonai ar vēl nebijušu piedāvājumu ieskandināt ne tikai mūsu skolas, bet arī novada un visas valsts kultūras dzīvi, piedaloties un veidojot koncertus, sadraudzības pasākumus un citas aktivitātes, kas stiprina mīlestību pret deju.
Kolektīvu jau 20 gadus vada spēcīga un ambicioza sieviete, kura zina, cik liela nozīme ir skatuves kultūrai, attieksmei un mīlestībai pret deju – Marta Dargiene.
Mūsdienu dejas (10.-12.klase)
Mūsdienu deju klubā aicinām pievienoties visus tos skolēnus, kuri apzinās, cik liela nozīme mūsu dzīvē ir kustībai. Tuvojoties dažādiem skolas notikumiem – vidusskolēnu ballei, Žetonvakaram vai izlaidumam – milzīga nozīme ir tajā, kā sevi prezentējam, jo tad visa uzmanība ir uz mums.
Deju skolotāja Linda Mangule savas karjeras laikā ir strādājusi gan ar puišu, gan meiteņu kolektīviem, piedāvājot jauniešu interesēm atbilstošu repertuāru. Šajā programmā viss ir iespējams – gan iejusties karsējmeitenes lomā sporta sacensībās, gan sagatavoties savam divdesmitgadnieka svarīgākajam iznācienam uz izlaiduma sarkanā paklāja.
Kultūras pieredze caur Kultūras kanonu (10.-12.klase)
Lai spētu piedalīties sarunā ar savu elku, topošo darba devēju vai vienkārši sevi parādītu plašākai auditorijai, “small talk” jeb saviesīgo sarunu mākslai ir liela nozīme, un tieši kultūras pieredze spēj šīs prasmes stiprināt. Ja vēlies kļūt par apzinātu kultūras patērētāju, vērtētāju, notikumu dalībnieku un par radītāju, tad šī programma būs piemērota tev. Piedzīvojot kultūras notikumus, skolēni rada savu kultūras nospiedumu un viennozīmīgi kļūst arī emocionāli inteliģentāki. Šīs programmas dalībnieku panākumu garantē kursa “Kultūra un māksla” un “Kultūras pamati” skolotāja Vineta Oboznaja, kura ar jauniešiem jau 10 gadus ar augstiem panākumiem (9 reizes komandas tikušas Latvijas Kultūras kanona finālā, 4 reizes ieguvušas pirmās pakāpes diplomus un 1 reizi diplomu par 1.vietu) piedalās Latvijas Kultūras kanona konkursā.
Sociālo mediju klubs (10.-12.klase)
Sociālie mediji ir kļuvuši par mūsdienu sabiedrības dzīves neatņemamu sastāvdaļu gan paštēla, gan privātu uzņēmumu un valsts iestāžu tēla veidošanai. Reizē tie ir informācijas iegūšanas, nodošanas, apmaiņas un izplatīšanas rīks, kas noder dažādās jomās un ikdienas gaitās. Tāpēc ģimnāzistiem esam piesaistījuši nozares profesionāli, kas programmas laikā jauniešiem dos jaunas zināšanas par sociālo mediju nozīmi mūsdienu sabiedrībā un pašu dzīvē, liks uz sociālo mediju pasauli paskatīties no dažādām pusēm un parādīs to kā potenciālo karjeras iespēju, kurā veiksmīgi darboties pēc vidusskolas absolvēšanas.
Programmu vada sociālo tīklu satura veidotāja Elizabete Rublāne
Veselības veicināšanas klubs (10-12.klasei)
Ja savu nākotni plāno saistīt ar medicīnu, ārstniecību, veselības aprūpi vai kādu šīm profesijām pietuvinātu jomu – šī programma būs lieliska platforma savu nākotnes iespēju izzināšanai. Interešu izglītības nodarbību laikā, sadarbībā ar SIA “Ogres rajona slimnīca”, skolēniem būs iespēja iepazīties ar veselības aprūpē iesaistīto ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu darbu ikdienā, gūtu priekšstatu par darbu veselības aprūpē un izdarīt pareizo izvēli savā profesijas izvēlē.
Nodarbības vada Ogres Valsts ģimnāzijas veselības veicināšanas konsultante Zanda Bužinska
Tehniskā jaunrade, konstruēšana un modelēšana “Droni”
Pateicoties pašvaldības iniciatīvai un atbalstam, 2024. gada maijā Ogres Valsts ģimnāzijā pulcējās bezpilotu lidaparātu nozares profesionāļi un celmlauži, lai dalītos pieredzē par šīs nozares dinamiku un nākotnes potenciālu. Apvienojot pieredzi, zināšanas un plašās kontaktu iespējas, Ogres Valsts ģimnāzijas tehnoloģiju mentors un programmēšanas skolotājs Kaspars Irbe radīja programmu, lai šīs zināšanas nodotu tālāk. Mācības tiks organizētas divās grupās – 7.-9.klašu skolēniem un 10.-12.klašu skolēniem.