Interešu izglītība

Ogres Valsts ģimnāzija ik gadu īsteno plašu interešu izglītības programmu. Arī šogad skolēniem esam izstrādājuši īpaši viņu interesēm un vajadzībām piemērotas programmas.

Lai pieteiktos interešu izglītības programmās, jāizpilda elektroniskais pieteikums. Lūgums aizpildot pieteikumu, pieslēgties ar skolas e-pastu – vards.uzvards@ovgimnazija.com

Ogres Valsts ģimnāzijas teātra klubs (9.-12.klase)

Ogres Valsts ģimnāzijas teātris veidots ar mērķi piedāvāt ģimnāzistiem attīstīt savu radošumu, jaunradi, komunikācijas prasmes, kā arī skatuves dotības. Ja domājot par skatuvi iekņudas vēders vai ir gribējies iejusties aktiera loma, tad teātris ir droša un aizraujoša vide, kur to izmēģināt.

Ogres Valsts ģimnāzijas teātri šogad vada latviešu valodas un literatūras skolotāja Ligita Landorfa, kas līdz veidojusi teātra tradīciju Ogres 1.vidusskolā ne tikai sagatavojot jauniešus skatuvei, bet vadot un organizējot dažādus ar skolas dzīvi saistītus pasākumus un aktivitātes

Jauno ģeogrāfu klubs (9.-12.klase)

Cieņa pret dabu veidojas, ja redzam sevi kā daļu no tās. Ģeogrāfu klubā ģimnāzisti nostiprina savas zināšanas par pasauli, Latviju un Ogres novadu. Dodoties ekskursijā, skolēni izzina un piedzīvo Latviju, turklāt dara to kompānijā, kas domā līdzīgi un redz savu nākotni, saistītu ar vidi.

Jauno ģeogrāfu klubu vada skolotājs Andris Romanovskis, kurš ir ne vien zinošs un aizrautīgs ģeogrāfijas skolotājs, bet arī kaislīgs kalnu riteņbraucējs un dabas entuziasts.

Debašu klubs latviešu un angļu valodā (10.-12. klase)

Debašu klubs ir droša vide jauniešiem ar savu viedokli un pārliecību, kuri vēlas būt sadzirdēti. Nodarbību laikā vidusskolēniem ir iespēja apgūt argumentēšanas prasmes un darīt to cieņpilnā vidē, kur pretinieks ne tikai spēj aizstāvēt savu viedokli, bet arī ieklausīties un pieņemt tavējo. Debates tiek īstenotas latviešu un angļu valodā, sniedzot iespēju jauniešiem vienlaikus attīstīt un pielietot savas angļu valodas prasmes un zināšanas, kā arī stiprināt savas dzimtās valodas prasmes, uzsvaru liekot uz saturu un iedziļināšanos.

Debates angļu valodā vada angļu valodas skolotāja un direktores vietniece metodiskajā darbā Maija Vilnīte, savukārt debašu klubu latviešu valodā organizē un jauniešu stiprās puses attīsta skolotājs Rinalds Onckulis.

Jauniešu deju kolektīvs “Dzītariņš” (9.-12.klase)

Lai piedāvātu jauniešiem iespēju turpināt sākumskolā un pamatskolā iesāktās tradīcijas – tautas deju kolektīvs “Dzītariņš” ir izaudzis līdz vidusskolai. Kolektīvs regulāri piedalās draudzības koncertos daudzviet Latvijā, kā arī dodas uz deju festivāliem ārvalstīs. 2023.gada vasarā kolektīvs veiksmīgi startēja Dziesmu un Deju svētkos, kā arī devās ilgi gaidītā koncertpiedzīvojumā uz Vāciju. Spēcīgais kolektīvs ir piemērots jauniešiem, kuri vēlas kļūt par radošām un pilsoniski aktīvām personībām. Gan puiši, gan meitenes, apgūstot deju, iemācās skatuves kultūru, spēj sevi pasniegt, iztaisnot muguru un smaidīt skatītājiem, kuri ar ovācijām sagaida katru kolektīva uzstāšanos.

Kolektīvu jau 15 gadus vada Daira Dāle, kas izskolojusi vairākus simtus dejotāju visos vecumposmos.

Ogres 1. vidusskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas apvienotais jauktais vokālais ansamblis (10.-12.klase) un Ogres 1. vidusskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas apvienotais jauktais koris

2023.gads ļāvis kultūras cilvēkiem atkal elpot, jo mākslinieki beidzot var uzstāties publikai, tāpēc jo īpaši gaidīta bija jauniešu dalība Dziesmu un Deju svētkos. Mūsu ģimnāzisti šogad pulcējās Mežaparka lielajā estrādē un līdzās tūkstošiem citu dziedātāju ļāva sajust latvietības īsto garšu – mīlestību pret dziesmu. Nākamais solis ir jauniešu Dziesmu un deju svētku.

Šī ceļa rādītājs būs pieredzējusī kora vadītāja, novada patriote un nominācijas “Gada ogrēnietis 2019 un 2021” titula ieguvēja nominācijā “kultūra” – Gunita Bičule.

Dzīpari (10.-12.klase)

Jau 25 gadus Ogres Valsts ģimnāzijā darbojas deju kolektīvs “Dzīpari”. Kolektīvam ir tik spēcīgs pievilkšanas spēks, ka tajā apvienojas dejotāji no dažādām novada skolām. Šogad savu lielo uznācienu dejotāji piedzīvoja Dziesmu un Deju svētkos, bet 2023.gada vasaras sezonu noslēdza, atklājot Ogres Valsts ģimnāziju. Tagad “Dzīpari” gatavi jaunajai sezonai ar vēl nebijušu piedāvājumu ieskandināt ne tikai mūsu skolas, bet arī novada un visas valsts kultūras dzīvi, piedaloties un veidojot koncertus, sadraudzības pasākumus un citas aktivitātes, kas stiprina mīlestību pret deju.

Kolektīvu jau 20 gadus vada spēcīga un ambicioza sieviete, kura zina, cik liela nozīme ir skatuves kultūrai, attieksmei un mīlestībai pret deju – Marta Dargiene.

Mūsdienu dejas (10.-12.klase)

Mūsdienu deju klubā aicinām pievienoties visus tos skolēnus, kuri apzinās, cik liela nozīme mūsu dzīvē ir kustībai. Tuvojoties dažādiem skolas notikumiem – vidusskolēnu ballei, Žetonvakaram vai izlaidumam – milzīga nozīme ir tajā, kā sevi prezentējam, jo tad visa uzmanība ir uz mums.

Deju skolotāja Linda Mangule savas karjeras laikā ir strādājusi gan ar puišu, gan meiteņu kolektīviem, piedāvājot jauniešu interesēm atbilstošu repertuāru. Šajā programmā viss ir iespējams – gan iejusties karsējmeitenes lomā sporta sacensībās, gan sagatavoties savam divdesmitgadnieka svarīgākajam iznācienam uz izlaiduma sarkanā paklāja.

Kultūras pieredze caur Kultūras kanonu (10.-12.klase)

Lai spētu piedalīties sarunā ar savu elku, topošo darba devēju vai vienkārši sevi parādītu plašākai auditorijai, “small talk” jeb saviesīgo sarunu mākslai ir liela nozīme, un tieši kultūras pieredze spēj šīs prasmes stiprināt. Ja vēlies kļūt par apzinātu kultūras patērētāju, vērtētāju, notikumu dalībnieku un par radītāju, tad šī programma būs piemērota tev. Piedzīvojot kultūras notikumus, skolēni rada savu kultūras nospiedumu un viennozīmīgi kļūst arī emocionāli inteliģentāki. Šīs programmas dalībnieku panākumu garantē kursa “Kultūra un māksla” un “Kultūras pamati” skolotāja Vineta Oboznaja, kura ar jauniešiem jau 10 gadus ar augstiem panākumiem (9 reizes komandas tikušas Latvijas Kultūras kanona finālā, 4 reizes ieguvušas pirmās pakāpes diplomus un 1 reizi diplomu par 1.vietu) piedalās Latvijas Kultūras kanona konkursā.

Radošā zīmēšana (10.-12.klase)

Mūsdienās radošums kļuvis par galveno resursu, kas nosaka ikvienas nozares attīstību. Tas nozīmē, ka skolā radošumam jāpievērš lielāka vērība, nekā varbūt tas ir darīts līdz šim. Zīmēšana ir viens no veidiem, ar kura palīdzību iespējama sekmīga radošuma un iztēles izaugsme. Tāpēc šajā interešu izglītības programmā aicināti piedalīties ne tikai ģimnāzisti, kam jau ir iemaņas zīmēšanā, bet arī skolēni, kuri vēlas iegūt prasmes, kā savas idejas nodot tālāk, tostarp, inženieri, programmētāji un radošo industriju nākamie līderi.

Atslēgas vārds – vidusskolēns (11.klase)

Interešu izglītības programmas vadītājas ir divas skolotājas, kas izglītības nozarē sevi pieteikušas mainot savu profesiju. Pieredzes bagāža un vēlme strādāt ar jauniešiem tās aizveda programmas “Mācītspēks” virzienā un tagad šīs zināšanas laiks nodot saviem skolēniem. Programma izveidota ar mērķi 11.klases skolēniem ieraudzīt sevi kā pārmaiņu vadītāju izglītības nozarē. Jauniešiem būs iespēja aktīvi sadarboties ar skolotājiem un ielūkoties pedagoga profesijas aizkulisēs, paralēli apgūstot ar līderību, psiholoģiju un pedagoģiju. Iespējams, ka nākotnē šīs programmas absolventi atgriezīsies skolā kā mācītspēki, bet citi būs ieguvuši procesa vadītāja un virzītāja pieredzi.

Programma tiks īstenota Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktores Kristīnes Baltas un Ogres Valsts ģimnāzijas direkotres vietnieces Anetes Ezerietes paspārnē.