#OVĢlepojas – pasaules līmeņa sportisti Ralfs Prancāns un Linda Dzērve

Mūsu ģimnāzistus raksturo izcilība, mērķtiecība un cilvēcība. Šīs ir tās kvalitātes, kuras meklējam savos skolēnos un cenšamies attīstīt arī visu skolas laiku – vai tie būti mācību vai profesionālie sasniegumi. Mēs redzam, cik talantīgi un aizrautīgi ir mūsu skolēni, un priecājamies, ka viņi par savu karjeras sākumu ir izvēlējušies mācības Ogres Valsts ģimnāzijā.

Lai pastāstītu par mūsu daudzpusīgajiem ģimnāzistiem,  uzsākam rakstu sēriju #OVĢlepojas, kurā dalīsimies ar stāstiem par skolēniem, skolotājiem un absolventiem, kuri mācās, strādā vai ir pabeiguši Ogres Valsts ģimnāziju un ar to lepojas.

Šoreiz fokusā divi izcili sportisti – Ralfs Prancāns no 9.e klases un Linda Dzērve no 7. d klases.

Ralfs Prancāns Latvijas Olimpiskā karatē sporta veida izlases kandidāts, kā arī kandidāts dalībai Eiropas un Pasaules Čempionātiem 2021.

Ralfs stāsta, ka ar karatē nodarbojas jau 10 gadus: “Kad man bija 5 gadi, pastaigājos ar mammu pa Ogri, un Ogres sporta svētku programmā bija karatē paraugdemonstrējumi, kurus sagatavoja karatē klubs “SEN-E”, kas Ogrē jau darbojas 31 gadu. Man ļoti iepatikās pats sporta veids un mammai pēc tam katru dienu lūdzos, lai viņa aizved mani uz karatē. Beigu beigās mamma mani aizveda uz nodarbībām, un līdz pat šai dienai es nodarbojos ar karatē.”   

“Trenējos katru darba dienu jeb 5 reizes nedēļā. Nodarbības notiek Ogres centrālā stadiona teritorijā un ilgst ap divām stundām. Treniņus ar skolu es apvienoju viegli un bez problēmām. Skolas darbus pabeidzu ap 16.00 jeb 16.30. Treniņš sākas 18.50 un beidzas 21.10. Pēc treniņa atbraucu mājās un pildu atlikušos mājas darbus, ja tādi ir. Ir dienas, kad netieku uz treniņu, bet tādas ir tikai 2-5 reizes gadā,” savu dienas ritmu atklāj Ralfs.

Jautājām Ralfam, vai treniņi palīdz mācībām. Un viņš atbild apstiprinoši: “Karatē ir pašizzināšanas un pilnveidošanās ceļš. Karatē prakses mērķis ir asināt prātu, nostiprināt ķermeni, attīstīt uzmanību un gara enerģiju. Lai sasniegtu rezultātus cīņas mākslā, jāsaprot – tas ir ilgstošs process, kura laikā attīstās pašcieņa, paškontrole un pārliecība. Pateicoties ilgstošām treniņa nodarbībām, audzēkņi iemācās kļūt miermīlīgāki un atsaucīgāki. Karatē gala mērķis ir nevis uzvara vai zaudējums, bet rakstura pilnveidošana. Karatē attīsta cilvēku vispusīgi – gan fiziski, gan prāta spējas. Mūsdienu karatē ir kā ātra šaha spēle, kur ir ātri jādomā un jāpieņem pareizi lēmumi.”

Ralfa pēdējā gada sasniegumi:

Edu-Do Cup 2020 (Estonia), 2020-02-01:
3.vieta – TEAM KUMITE, 14-15.g.
(piedalījās 8 valstis, 60 klubi, 600 dalībnieki):

ATKLĀTAIS “RTKK 2020” ČEMPIONĀTS, 15.02.2020:
2.vieta – Kumite: ZĒNI, U16 (14-15 gadi), -63 kg.
(piedalījās Latvija un Lietuva).

Jelgavas Kauss 2020, 2020-09-19:
3.vieta – Kumite: MALE, U16, +70kg.

Attālināts turnīrs “Ogre karate cup 2020” decembris:
1. vieta – Fantom: Open.
2. vieta – Kata: Open.
3. vieta – Freestyle  kompozīcija: Open.

Ogres Novada Sporta Laureāts 2020.

Par augstvērtīgiem rezultātiem, izcīnītām medaļām un Ogres novada popularizēšanu 2020. gadā. Pateicība no Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja E. Helmaņa.

Vairāk par Ralfa sasniegumiem lasi Latvijas karatē federācijas mājas lapā www.karate.lv


Linda Dzērve iekļauta Latvijas junioru izlasē daiļslidošanā.

Mūsu 7.d klases skolniece Linda slidot sāka jau 6 gadu vecumā un trenējās Vidzemes ledus hallē daiļslidošanas klubā “Slidotprieks” https://slidotprieks.lv/, pie treneres Violetas Maskinas. Kā stāsta pati Linda, lielu atbalstu un slidošanas prasmēm devusi arī pirmā trenere Ilze Rašenbauma -Līce.

Pēc dalības vietējās un starptautiskajās sacensībās Lietuvā, Igaunijā, Polijā, šobrīd skolniece ir sasniegusi nākamo karjeras posmu un pārstāv Latviju junioru izlasē. Neskatoties uz savu noslogoto treniņu grafiku, Linda aktīvi iesaistās mācību procesā, visus darbus izpilda laicīgi, kā arī apmeklē visas tiešsaistes stundas.