Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji Erasmus + projektā Rumānijā

Ogres Valsts ģimnāzijas skolniecēm R. Zvirgzdiņai, O. Kļaviņai, A. Indriķei un L. Zalānei tika dota lieliska iespēja piedalīties Erasmus projektā “Make a script, act and share” jeb “Veido scenāriju, tēlo un dalies”, kas norisinājās no 17. līdz 21. oktobrim Rumānijas kalnainajā pilsētā Calimanesti. Kopā ar skolniecēm brauca arī skolotājas  G. Vekmane un D. Zemīte. Šī projekta mērķis bija attīstīt publiskās uzstāšanās un runāšanas prasmes, veicināt atmiņu un iztēli.

Projektā tikās jaunieši no Latvijas, Turcijas, Maķedonijas un Rumānijas. Pirmajā dienā uzņemošā skola bija sagatavojusi sagaidīšanas koncertu, kurā skanēja katras valsts himna un tika izdejota kāda nacionālā deja.

Visu projekta laiku darbojāmies internacionālās darbnīcās – veidojām maskas, iestudējām uzvedumus un prezentējām, skatījāmies V. Šekspīra darbu fragmentus,  domājām savus tālākos notikumu risinājumus un tos izspēlējām. Ļoti interesanta aktivitāte bija “Noslēpumainā maska”, jau pirmajā tikšanās dienā izveidojām par sevi aprakstu, radījām masku un izlozējām savu noslēpumaino draudziņu. Pēdējā aktivitātes dienā noslēpumainajam draudziņam bija jāatpazīst savs draudziņš un jāpasniedz dāvaniņa.

Piecu dienu laikā ne tikai darbojāmies skolā, bet arī  iepazinām pilsētu Calimanesti. Braucām ar laivu pa Oltas upi, kuras krastos bija redzami termālie avoti, ar kuriem Calimanesti ir slavena un pazīstama kā Rumānijas ārsnieciskais kūrorts.

Iepazinām Rumānijas vēsturi, apmeklējām The Clay Castle jeb Māla pili, kura ir 100% organiska, veidota tikai no māla, smiltīm, salmiem un koka pilāriem. Pils ir tiešām skaista, un, apskatot to un tās apkārtni, ir sajūta, ka atrodies burvīgā pasaku zemē. Izstaigājām Fagaras pilsētu, pabijām Cathedral of Saint John the Baptist (Svētā Baptista Džona Baznīcā) un Fagaras cietoksnī.   Cietoksnis bija iespaidīgs un ir viens no lielākajiem un labāk saglabātajiem Eiropā, tur interaktīvi vērojām Transilvānijas vēsturi, viduslaiku ieroču kolekciju un tradicionālos tautas amatniecības izstrādājumus. Visiespaidīgākā bija neieņemamā Drakulas pils, kas joprojām stāsta par vareno monarhu valdīšanu šajā zemē.

Pirms došanās mājup bija iespēja pastaigāties pa Rumānijas galvaspilsētas centru, aplūkot  lielāko ēku Eiropā – Bukarestes Parlamenta pili.

Dienas Rumānijā paskrēja ļoti ātri jauno draugu lokā. Tās bija pozitīvu emociju pilnas, un katra diena mūs sagaidīja ar kaut ko jaunu. Gan aktivitātes bija interesantas un ievērojami radošas, gan brīvais laiks, pavadīts ar mūsu jauniepazītajiem projekta partneriem, bija ļoti jautrs. Tieši šī iemesla dēļ bija žēl šķirties, taču  noruna sazināties tika apsolīta. Iegūtās atmiņas Rumānijā mēs noteikti neaizmirsīsim, un esam ļoti pateicīgas projekta vadītājiem par izplānotajām aktivitātēm un iespēju piedalīties šajā projektā.

Informāciju sagatavoja Ogres Valsts ģimnāzija