Ogres Valsts ģimnāzijā aizvadīti Karjeras nedēļas pasākumi

No 11. līdz 15. oktobrim Latvijas skolās notika Karjeras nedēļa, kuru jau devīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar partneriem reģionos. Arī Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem bija iespēja piedalīties, izzinot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju tēmu. 

Karjeras nedēļas ietvaros tika organizētas grupu nodarbības “IKT šķērsgriezumā”, noskaidrojot, kas ir IKT, kādas ir izglītības iespējas šajā jomā, kā arī pētot darba piedāvājumus šajā nozarē.  Grupu nodarbībā piedalījās piecas klašu grupas.

Divām 7. klasēm tika nodrošināta mācībstunda “No mākslinieka par programmētāju”. Skolēni labprāt veica uzdevumu, aktīvi līdzdarbojās un bija ieinteresēti.

Diskusijas mācībstundu  jauniešiem par tēmu “Iedvesmas stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē?”, kurā pieredzes stāstos dalījās IKT nozares profesionāļi, vēroja 19 klašu grupas.

Ogres Valsts ģimnāzijas 12.a klases skolēns Edvards Lapa pēc diskusijas  noskatīšanās sacīja:  “Esmu pārliecināts, ka savā nākotnes profesijā noteikti būs jāizmanto IKT prasmes, tāpēc bija vērtīgi  klausīties iedvesmas stāstus, kas paskaidroja runātāju pieredzes un pirmos IKT soļus nozarē. Tas tiešām varētu noderēt jebkuram, jo tehnoloģijas ir liela nākotnes daļa. Tika runāts arī par IKT daudzveidīgo profesiju klāstu un par to, kā IKT prasmes sāk parādīties arī citās mūsdienu profesijās.”

Paldies skolas karjeras konsultantei Vinetai Oboznajai.