Karjeras nedēļā: viss par un ap superspējām

No 17.-21.oktobrim Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās Karjeras nedēļa, kuras laikā skolēniem bija iespēja piedalīties VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” izstrādātajās mācību stundās, doties ekskursijā vai satikt nozares profesionāļus audzināšanas stundās, kā arī piedalīties noslēdzošajā Karjeras nedēļas diskusijā “Profesiju nozares karuselis”.

Ogres Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes un karjeras konsultantes Ligitas Milleres organizētajā diskusijā “Profesiju nozares karuselis” par savu karjeras stāstu dalījās dažādu nozaru pārstāvji. Jauniešiem bija iespēja dzirdēt kā meitene no Vidzemes kļūst par profesionālā orķestra “ Rīga” mūziķi, saksafonisti, kā puisis no Balviem iegūst pašizaugsmes programmas Award nozīmīti un kļūst par pasniedzēju Latvijas universitātē, kā folkloras kopas dalībnieks no Taurupes vidusskolas iepriecina klausītājus Latvijas Radio, kā meitene no Kurzemes izmācās par ķīmiķi, bet saprot, ka dzīves aicinājums ir politika, uzzinājām, ka jurista profesija ir tik klasiska un noderīga jebkuros laikos un kā meitenei no Ogres filmēšanās kļūst par ikdienu.

Sakām lielu paldies Arnitai Akmentiņai, Jānim Supem, Tomam Treibergam, Ramonai Petravičai, Elmāram Vilciņam un Baibai Vītiņai par veltīto laiku, par atbildēm uz jautājumiem un kontaktiem sadarbībai. Tikšanās beidzās ar atziņu  – visa pamatā ir informācija, kontakti, uzdrīkstēšanās lekt nezināmajā un DARĪT. Izbaudīt laiku, līdz apzinies, kas ir tavas superspējas! Paldies diskusijas moderatorēm: Sintijai Elēnai Kaļvai un Amandai Vilciņai.

Tāpat sakām paldies vecākiem, kas atsaucās aicinājumam iepazīt savas profesijas aizkulises, kā arī klašu audzinātājiem. Kā saka viens no vecākiem – karjeras vēstnešiem Edgars Asars: “Es nekas neapstāšos” – to novēlam arī ikvienam no jums!

Atgādinām, ka karjeras pasākumi turpināsies, tāpēc aicinām gan skolēnus informēt par savām interesēm, gan vecākus pieteikties ar saviem stāstiem!