Karjeras nedēļa 11.-15. oktobris.

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā.

Karjeras nedēļas laikā plānotie pasākumi:

 • Mācībstunda 7.-9. klašu skolēniem. Praktiskas mācībstundas ieraksts 7. – 9. klašu skolēniem par programmēšanas radošo pusi. Sekojot līdzi ierakstam, skolēni aktīvi līdzdarbosies, izveidos interaktīvu mākslas darbu un gūs ieskatu JavaScript programmēšanas valodas pamatos.
 • 11.oktobrī plkst.19:00 tiešsaistē @TavaiKarjerai  tiešsaistes diskusija vecākiem/ģimenes locekļiem  “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?” Ar karjeras atbalsta speciālistu, sabiedrībā zināmiem vecākiem un psihologu tiks pārrunāts:
  •  Kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā?
  •  Vai tiek noteikti kādi noteikumi/ierobežojumi ierīču izmantošanai?
  •  Vai un kā tiek kontrolēts, kā bērns izmanto ierīces un kā to izmantošanu padarīt jēgpilnu?
  • Vai mēs no tehnoloģijām vairāmies, vai atbalstām bērnus tās iepazīt un izmantot jēgpilni?
  • Kā iepazīstināt bērnus ar IKT nozari? Kā ieinteresēt par jomu, kas pašam sveša?
 • 12.oktobrī  plkst.14:00 tiešsaistē @TavaiKarjerai tiešsaistes diskusija jauniešiem “Iedvesmas stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē?IKT jomas profesiju daudzveidības un plašā pielietojuma parādīšana, uzklausot gados jaunu nozares profesionāļu stāstus par viņu karjeras ceļu un nodarbošanās specifiku. Jauniešu stereotipu par IKT nozari pārrunāšana un diskusijas dalībnieku stāsti par to, vai viņi arī tā ir domājuši un kā domā tagad, strādājot nozarē.
 • 14.un 15.oktobrī hakatons 10.-12.klašu skolēniem. Karjeras nedēļas hakatonā skolēniem komandās (3-5 dalībnieki) tiks dots uzdevums atrast efektīvu veidu, kā jauniešiem palīdzēt karjeras izvēlē, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

Hakatona nolikums:  https://www.viaa.gov.lv/lv/media/14331/download

Pieteikšanās, aizpildot Google anketu līdz 4.oktobrim

Pieteikums Karjeras nedēļas jauniešu ideju HAKATONAM ”Manas karjeras kods” (google.com)

Pasākuma aktualitātēm un programmai aicinām sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/lv/karjeras-nedela, kā arī sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai un  twitter/TavaiKarjerai.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā vispārējās un profesionālās izglītības  iestādēs papildus centrālajiem notikumiem visā Latvijā notiks arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu būs tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notiks klātienē, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Informāciju sagatavoja Vineta Oboznaja