Biznesa&Karjeras mazā konference

Maija sākumā Ogres Valsts ģimnāzijas 10.c un 10.b klašu izglītojamie pulcējās uz Biznesa&Karjeras mazo konferenci, kurā prezentēja izstrādātos biznesa un karjeras plānus.

Ideju jauniešiem ir daudz, tomēr izstrādāt produktu, pārdomāt tā ilgtspēju, izprast, kas ir mērķa tirgus un to, ko tad cilvēks patiesībā pērk, ir gana sarežģīti. 21.gs. uzņēmumiem galvenais mērķis vairs nav peļņa, bet gan jēgpilna darbība. Tādēļ arī ģimnāzijas audzēkņi mēģināja radīt dabai draudzīgus un ilgtspējīgus produktus.

Konferencē tika prezentētas idejas par sauso šampūnu un sauso kosmētiku, otrreiz pielādējamām patronām, ābolu sula no vietējiem āboliem, bišu produkti, masīvkoka mēbeles, Latvijas siltasiņu zirgu audzēšanu, bezmaksas vietne mājaslapu izveidei u.c. Vairākiem produktiem jau ir izstrādāti prototipi, kas konferences laikā tika arī demonstrēti.

Arī darba tirgus 21.gs. ir mainīgs un prasa no cilvēka īpašu piepūli, lai varētu kļūt par izcilu darbinieku. Ar patiesu prieku klausījāmies jauniešus, kas ar aizrautību stāstīja par izvēlēto profesiju, kur un kā to iegūt, kādas nākotnes perspektīvas šīs profesijas pārstāvjiem ir un būs darba tirgū. Tika prezentētas tādas profesijas kā arhitekts, grafiskais dizaineris, pataloganatoms, zobārsts, vetārinārsts, psihiatrs, areodizainers, ķīmiķis u.c.

Paldies dalībniekiem! Veiksmi un  izdošanos darbu realizācijā dzīvē! Uzņēmējdarbības kursa skolotāja Zane Bašara