Zinību diena Ogres Valsts ģimnāzijā

Ogres Valsts ģimnāzijā Zinību diena šogad aizvadīta pacilājošā noskaņojumā, jo pēc vairāku gadu gaidīšanas skolēni un ģimnāzisti uzsākuši mācības jaunajās telpās, Ogrē, Gunāra Astras ielā 1.

Pasākumu atklāja 11.b klases skolniece Tīna Kitija Ertmane un koncertmeistare Gunta Trasune ar I.Kalniņa dziesmu “Piena ceļš”, simboliski atgādinot par jauniešu ceļu uz viņu jaunajām mājām. Savu priekšnesumu skolas biedriem bija sarūpējis arī 10.g klases skolēns Valdis Celmiņš un 12.a klases skolniece Laima Mangule ar ģimeni.

Uzrunājot skolēnus, Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Inna Zeņkeviča neslēpa savu aizkustinājumu: “Mēs, gan skolēni, gan skolotāji, esam tie, kas veidos Ogres novada nākotni. Jauna ēka bez dzīvības, satura, enerģijas un gudrības ir tikai skaista celtne. Par to, lai tā kļūtu par gaismas nesēju ikvienam, esam atbildīgi mēs – visa skolas saime.

Svinīgajā pasākumā  piedalījās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš. Priekšsēdētājs skolēniem vēlēja: “Laimīgie skolēni, laimīgie skolotāji un vecāki. Jūs mācīsieties vienā no modernākajām skolām ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Skola dod iespējas, bet vide maina cilvēkus, un mēs domājam, ka šī vide dos iespēju augt. Šī skola prasa citu pieeju un modernu saturu, tāpēc, pats galvenais,- piepildīt šo skolu ar dvēseli un sirdi.”

Skolas direktore saņēma arī G.Sīviņa pasniegto Ogres novada suvenīru – šķīvi ar mūsu novada leģendu Lāčplēsi, kā aicinājumu, lai arī šajā skolā dzimst leģendas. Savukārt pasākuma noslēgumā absolventu klašu pārstāvji un jaunie pedagogi devās iestādīt ozolu no pirmā Bībeles tulkotāja latviešu valodā Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm.

Zinību dienā darbu izglītības iestādē uzsākuši arī deviņi jauni pedagogi, viņu vidū ķīmijas, fizikas, uzņēmējdarbības, latviešu valodas, dizaina un tehnoloģiju, kā arī vēstures, svešvalodu un vides zinātnes kursu skolotāji.

Šajā mācību gadā mācības Ogres Valsts ģimnāzijā uzsākuši vai turpina 640 skolēni no 9.-12.klasei.