Skolēnu dalība Erasmus + projektā Spānijā – Elče

Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni – M.Baltkalne, K.Kleinberga, V.Dimza, F.Vimba, E.Ņesterovičs, M.Mazulis, A.Griņjo, R.Afanasjevs un M.Kalnozols no 29.marta līdz 5.aprīlim piedalījās  Erasmus + mobilitātē Spānijas pilsētā Elče.  Šī gada februārī Ogres Valsts ģimnāzijā viesojās skolēni no IES La Foia d’Elx skolas, bet šoreiz bija kārta mūsu doties uz Spāniju. Kopā ar skolēniem brauca arī skolotāji M.Vilnīte un A.Bērziņš.

Projektā iesaistītie skolēni mācās dabaszinību novirzienā, tāpēc projekta mērķis bija iepazīt un pētīt Spānijas dabas daudzveidību, kā arī diskutēt par dabas aizsardzības jautājumiem, jo arī Alikantes reģionā klimats strauji mainās un vidējā gaisa temperatūra katru gadu strauji pieaug. 

Projekta ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās mācību stundās- ķīmijā, mūzikā, vēsturē, kuru laikā varēja salīdzināt kopīgo un atšķirīgo izglītības sistēmā. Vislielāko pārsteigumu izraisīja noteikums par pilnīgu aizliegumu lietot mobilos telefonus skolās, pat teritorijā pie skolas. Skolēni novērtēja, ka starpbrīžos skolēni spēlē bumbu, komunicē savā starpā un pilnvērtīgi atpūšas starp mācību stundām.

Piecu dienu laikā apmeklējām arī Alikantes pilsētu, kurā redzējām Santa Barbaras pili. Emocionāli vissmagāk bija iepazīt Alikantes reģiona vēsturi 2.pasaules kara laikā un apmeklēt pazemes bumbu patvertnes, uzzināt apstākļus, kādos vietēji iedzīvotāji tajā laikā dzīvoja. Tik daudz līdzību ar mūsdienu notikumiem lika aizdomāties par ciešanām un nevainīgu cilvēku bojāeju.

Tika apmeklēta arī Tabarkas sala. Tabarka ir ļoti unikāla, akmeņaina un maza sala Vidusjūrā, Alikantes provincē, netālu no Santapolas pilsētas. Tā ir mazākā apdzīvotā sala valstī un  labi pazīstama ar savu apbrīnojamo vēsturi, brīnišķīgo ūdeni, līčiem, floru un faunu, kā arī aizsargājamo jūras zonu. 

Skolēni atzīst, ka tas bija neaizmirstams piedzīvojums. Tika iepazīta ne tikai Spānijas daba, kultūra un izglītības sistēma, bet arī  cilvēki un viņu tradīcijas. Mūsu viesošanās laiks sakrita ar Lieldienu tuvošanos, tāpēc mums bija iespēja redzēt un pat piedalīties slavenajos grēku nožēlošanas gājienos, kuros reliģisko brālību locekļi parasti dodas no savas baznīcas uz pilsētas katedrāli. 

Milzīgs paldies visām iesaistītajām personām projekta īstenošanā! 

Informāciju sagatavoja Maija Vilnīte