Mūzikas pedagoģijas metodika pasaules mērogā

Pirms 6 mācību gadiem OVĢ Mūzikas skolotājs Kristaps Kiršteins iesaistījās projektā – mūzikas apguves aplikācijas solfeg.io izveidei un pielietošanai skolās. Tā savulaik bija inovācija Latvijā, gan pasaulē.

Lai aprobētu aplikāciju un izstrādātu metodiskos materiālu, pedagogs iesaistīja savus 7. klases skolēnus. Ir pagājis krietns laiks, toreizējie “septītie” šogad absolvē skolu, un aplikācija Solfeg.io tiek izmantota visā
pasaulē.

Sadarbībā ar aplikācijas solfeg.io radošo komandu, Ogres Valsts ģimnāzijā sāka testēt mūzikas aplikācijas iespējas, pielietot tās praktiskā darbībā mūzikas stundās, un veidot metodiskos ieteikums. Pateicoties veiksmīgajiem rezultātiem, aplikācijas radošā grupa un mūzikas skolotāju asociācija uzaicināja pedagogu K. Kiršteinu dalīties pieredzē ar skolotājiem no visas Latvijas.

Laika gaitā ir paveikts daudz. Jau tūkstošiem skolotāju un skolēnu aplikāciju lieto ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, pamatā izmantojot metodiskos ieteikumus, kuru izstrādē un aprobācijā savu artavu ielicis mūzikas skolotājs K. Kiršteins.

Kas ir Solfeg.io? Tā ir lietotne, kas padara instrumentu apguvi vienkāršu un palīdz saprast, kā veidojas mūzika, mācoties dziesmas no tādiem populāriem mūziķiem jā Justin Biber, Post Malone, Selena Gomez un daudziem citiem. Aplikācija ļauj pielāgoties katra mācīšanās līmenim, skolēnu interesēm un mācīšanās ātrumam, lai radītu iesaistošu, vienkāršu un efektīvu mūzikas apgūšanas pieredzi gan skolotājiem, gan skolēniem.

Aplikācijas Solfeg.io līdzīpašniece stāsta: “Pedagogs Kristaps Kiršteins ir veicis dziesmu ierakstus, vadījis meistarklases, dizainējis un vadījis skolotāju profesionālās pilnveides kursus un radoši pielietojis Solfeg.io mūzikas izglītības lietotni kolektīvās muzicēšanas nodarbībās bērniem un pieaugušajiem. Kristaps ir sniedzis nozīmīgu radošu pienesumu Solfeg.io mūzikas izglītības lietotnes attīstībā un popularizēšanā. Solfeg.io mūzikas izglītības lietotni pašreiz izmanto vairāk nekā 10 000 vispārizglītojošās skolās vairāk nekā 100 pasaules valstīs. Tā
sniedz unikālu iespēju apgūt mūzikas instrumentus klātienē un tiešsaistē, apvienojot kolektīvās muzicēšanas un pašvadītas mācīšanās pamatprincipus”.

Informāciju sagatavoja skolotājs Kristaps Kiršteins.