“Mazā bilžu rāmīti man ir dzeja sava”

“Mazā bilžu rāmītī man ir dzeja sava” – ar šādu skaistu paziņojumu šodien lielākā daļa Ogres Valsts ģimnāzijas skolēnu lasīja un izrādīja savus radošos darbus. Jaunrade un atdzejojumi latviešu, krievu, vācu, franču un angļu valodā – tie visi bija skolēnu mēneša garumā radītie darbi, kas savus pirmatskaņojumus piedzīvoja šodien skolas gaiteņos.

Katru starpbrīdi gan klausītāji, gan dzejas radītāji pulcējās pie “brīvā mikrofona” jeb īpašā vietā, kurā redzami skolēnu ierāmētie darbi, dzirdama latviešu mūzika ar O. Vācieša un I. Ziedoņa vārdiem. Tas tāpēc, ka šie dižgari iedvesmoja skolēnus jaunradei.

Latviešu un svešvalodu skolotāji sadarbojās, lai atklātu, ka Dzejas dienām un Eiropas Valodu dienai, kas atzīmējama tieši šodien, 26. septembrī, ir daudz kā kopīga. “Dzeja elpo”, vēsta šī gada Dzejas dienu sauklis. Tāpēc droši varam teikt, ka dzeja elpo visās pasaules valodās un katrā jaunietī, kurš ļaujas dzejas radīšanas procesam.

Paldies visiem skolēniem, kas radīja dzeju, ar to dalījās, kā arī valodu skolotājiem, kas vienoti aicināja skolēnus radošiem izaicinājumiem – tulkojumiem, tekstu interpretācijai, dzejas radīšanai. Īpašs PALDIES šī pasākuma dvēselei, skolotājai Svetlanai Sermulei!

Informāciju sagatavoja Ieva Sala