Informatīvā kampaņa “CIK BRĪVI TU RUNĀ SEKSA VALODĀ? PAR VEIKLU VALODU!”

Veselības ministrija (VM) uzsākusi informatīvo kampaņu “CIK BRĪVI TU RUNĀ SEKSA VALODĀ? PAR VEIKLU VALODU!”. Sadarbībā ar jomas ekspertiem ir izstrādāti vairāki praktiski izmantojami mācību un informatīvie materiālie jauniešiem, viņu vecākiem, kā arī plašākai sabiedrībai, lai veicinātu izpratni un zināšanas par seksuālo un reproduktīvo veselību, kas ilgtermiņā Latvijā palīdzētu mazināt seksuāli transmisīvo infekciju (STI) izplatību, nepilngadīgo grūtniecību un mākslīgi veikto abortu skaitu. Izmantojot sniegto iespēju, arī Ogres Valsts ģimnāzija iesaistījusies projektā, iekļaujot šīs stundas mācību saturā.

No februāra beigām līdz maija beigām visā Latvijā jauniešiem tiks organizētas nodarbības, kuru saturu ir izstrādājuši jomas speciālisti, aptverot gan teorētiskos, gan praktiskos elementus. Lai nodrošinātu kontracepcijas pieejamību, tiks sagatavoti arī 30 tūkstoši prezervatīvu ar kampaņas simboliku, kas tiks izdalīti mērķauditorijai klātienes nodarbību ietvaros, kā arī sabiedriskajām organizācijām, kuras nodarbojas ar jauniešu izglītošanu seksuālās un reproduktīvās veselības jomā.

Jauniešiem jau šobrīd ir pieejama izglītojoša filma par seksuālo un reproduktīvo veselību, kurā viegli saprotamā veidā un ar nelielu humora dzirksti atspoguļotas izplatītākās situācijas, mīti, ar kādiem jaunieši saskaras seksuālās un reproduktīvās veselības jomā, piemēram, saruna ar vecākiem vai vienaudžiem par seksu, kontracepcija, atbildīga attiecību veidošana, spēja pateikt “NĒ!” un citi būtiski aspekti. VM un eksperti atgādina, ka šo filmu var skatīties gan individuāli, gan klasē, pēc tam pārrunājot redzēto.

Visi kampaņas materiāli ir pieejami vietnē www.seksavaloda.lv

Informāciju sagatavoja Veselības ministrija (esparveselibu.lv)