Dizaina ideju konkurss par dabas aizsardzības tēmu

Jau otro gadu visās trijās Baltijas valstīs notika “Samsung” rīkotais konkurss jauniešiem “Solve for Tomorrow”, kurā tika aicināti piedalīties 9.-12. klašu skolēni, radot videi draudzīgas, ilgtspējīgas un ar tehnoloģijām saistītas idejas. Konkursa balvas bija gana vilinošas – 1. vieta ieguva galveno balvu 10 000 eiro vērtībā; 2. vieta – 5000 eiro vērtībā, bet 3. vieta – 2000 eiro vērtībā.

No mūsu skolas konkursam pieteicās četras desmito klašu komandas: “Pēdējā minūte”, “Zebra”, “Melnā zvaigzne” un “Dilles”. Ceļš līdz finālam nemaz nebija viegls. Skolēni piedalījās vairākās tiešsaistes nodarbībās, kas notika vēlā pēcpusdienā pēc mācību stundām. Salīdzinoši īsā laikā – divos mēnešos – bija jāiztur divas konkursa kārtas. Pie tam nozīmīgākā konkursa kārta notika decembrī, kas zināms kā saspringtākais mācīšanās un vērtējumu labošanas laiks pirms semestra beigām. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc komanda “Dilles” atteicās no dalības konkursā jau pirms 1. kārtas.

Komanda “Pēdējā minūte” konkursam iesūtīja atkritumu šķirošanas platformas “Liec šeit” dizaina izstrādi. Komanda “Zebra” piedāvāja vides sakopšanas platformu, kurā uzrādās visas tās piegružotās vietas Latvijā, kuras vajadzētu savest kārtībā. Komanda “Melnā zvaigzne” aprakstīja, kā varētu darboties zemē iespraužama ierīce, kas ar aplikācijas starpniecību sniegtu pastāvīgu informāciju par augsnes sastāvu un klimata izmaiņām, tādejādi piedāvājot uzlabot augkopības produktivitāti. Diemžēl komanda “Melnā zvaigzne” laika trūkuma dēļ savas idejas vizuālo dizainu neiesniedza 2. konkursa kārtā. Ar skumjām jāatzīst, ka ļoti līdzīga ideja šogad Baltijas konkursā ieguva 2. vietu.

Visu trīs mūsu skolas komandu ideju apraksti ar attēliem pievienoti galerijā. Tur var apskatīties arī piecu Latvijas konkursa atlases finālistu darbus.

Mācību priekšmeta Dizains un tehnoloģijas skolotāja Sanita Nikitenko